Trzęsacz i okolice – zabytki i atrakcje

Ktoś mógłby pewnie pomyśleć, że podczas wyjazdu na wakacje nad Morze Bałtyckie, nic ciekawego nie można robić oprócz leżenia na plaży i kąpieli morskich. Oczywiście w każdym kurorcie w czasie sezonu wakacyjnego tętni życie niemalże 24 godziny na dobę, poza tym każdy wczasowicz ma do czynienia z wieloma ciekawymi atrakcjami, które znajdują się na całym wybrzeżu. Czy jeśli jednak zarezerwujemy noclegi w Trzęsaczu, to będziemy mogli z powodzeniem liczyć na to, że i nam przytrafią się idealne miejsca, które są nietypowe dla innych kurortów? Okazuje się, że noclegi Trzęsacza mają wiele do zaoferowania.

Przede wszystkim, w Trzęsaczu mamy niebywałą okazję do tego, żeby zwiedzić tutejsze ruiny kościoła św. Mikołaja, które znajdują się na nadmorskim klifem. Była to świątynia wybudowana w XV wieku, jednocześnie można powiedzieć, że gdyby nie to, iż morze zabierało kolejne fragmenty lądu, to może do dnia dzisiejszego kościół pełniłby rolę parafii. Jednak ze względu na bezpieczeństwo, świątynia musiała zostać zamknięta.
W Trzęsaczu również mamy do czynienia z kinem, w którym wyświetla się projekcje na temat historii miejscowości oraz wspomnianego kościoła. Natomiast jeśli ktoś ma ochotę na romantyczny spacer, to z powodzeniem może wybrać się na platformę widokową, która została wybudowana w taki sposób, że wychodzi nieco w stronę morza, niczym bardzo wysokie molo.

Osoby, które nie chcą się ograniczać wyłącznie do zwiedzania Trzęsacza, z powodzeniem mogą wybrać się do miejscowości oddalonej nieco na zachód od kurortu. Jest to miejscowość o nazwie Wrzosowo. Właśnie tam znajduje się Bałtycki Park Krajobrazów. Jak się okazuje, można wybrać się tutaj z całą rodziną, żeby przejść niesamowitą ścieżkę edukacyjną. Po drodze mijamy rekonstrukcje dinozaurów, które pokazane są w oryginalnych rozmiarach. Oczywiście, nie są to jedyne atrakcje skumulowane w tym miejscu – dzieci uwielbiają tutejszy plac zabaw, wyróżniający się od innych obecnością szkieletu dinozaura. Ponadto, doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, jest wycieczka do tutejszego Muzeum Minerałów.

Teraz już wiemy, że Trzęsacz to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią przyjeżdżać nad Morze Bałtyckie, nie tylko w gronie swoich znajomych dorosłych, ale i również wśród najbliższej rodziny, wraz z małymi dziećmi.

2 myśli nt. „Trzęsacz i okolice – zabytki i atrakcje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>