Kościerzyna – atrakcje i rys historyczny

Kościerzyna to już dość stara miejscowość, która prawa miejskie posiada od ponad 600 lat. Jest to miasto bardzo mocno związane z wiarą chrześcijańską. Jest jedynym miastem w całej Europie, na którego terenie znajdują się aż dwa sanktuaria. Jeśli chodzi również o chrześcijaństwo to są tutaj corocznie organizowane diecezjalne dni młodzieży z diecezji pelplińskiej, które gromadzą dziesiątki tysięcy młodych wiernych z pobliskich regionów.

Jednak Kościerzyna jest najbardziej znana ze swoich przepięknych naturalnych okolic. Sporo lasów, możliwość aktywnego wypoczynku, grzyby i inne owoce runa leśnego no i oczywiście jeziora – w okolicy znajdują się takie jeziora jak jezioro w Wielu czy jezioro Wdzydze (w internecie wpisz hasło: „Wdzydze wikipedia”). Są one znakomite zarówno do uprawiania sportów wodnych, ale i do kąpieli. Szczególnie jezioro w Wielu jest jednym z najczystszych w całej Polsce i bardzo daleko jest płytko, dlatego jest bardzo bezpieczne nawet do nauki pływania dla małych dzieci. Mamy również możliwość zwiedzenia pobliskich terenów rowerem. W Kościerzynie działają oczywiście wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu nie musimy wozić swoich sprzętów. Jest to miejsce przede wszystkim przeznaczone dla osób, które chcą wypocząć aktywnie.

Wybierając się do Kościerzyny, warto przeznaczyć na ten cel więcej czasu niż jeden dzień, gdyż na prawdę jest co zwiedzać, a okoliczne tereny stanowią świetną alternatywę do wypoczynku. Na pewno będzie co robić podczas wakacji. W mieście warto zwrócić uwagę na duży aquapark, który możemy odwiedzić, jeśli na dworze trafi się nam gorsza aura. Baseny są czynne przez cały rok od 8 do 22 i są wyposażone w sauny, jacuzzi, sale do fitness, bary i różnego rodzaju baseny – sportowe i rekreacyjne.

Kościerzyna to znakomity pomysł na spędzenie tygodnia wakacji. Miejscowość położona na Kaszubach zachwyca nie tylko okolicznymi terenami i jeziorami, ale również sporą liczbą atrakcji. Tutaj nie da się nudzić. Baza noclegowa (w internecie wpisz hasło: „Kościerzyna meteor”) również jest na bardzo dobrym poziomie, gdyż jest to dość duże miasto. Są tutaj hotele, pensjonaty a przede wszystkim miejsca w kwaterach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>