Cudowne wakacje w pobliżu Żuław Wiślanych – Mikoszewo

Jeśli ktoś myśli, że najlepsze wakacje przeżyje w Łebie czy Gdańsku, to się grubo myli. Jest bowiem kurort w województwie pomorskim, który dostarcza nam wszelkich możliwych atrakcji, a przy tym zapewnia spokojny wypoczynek w przyjemnej, kameralnej atmosferze. To Mikoszewo – położone na terenie Żuław Wiślanych i rezerwatu przyrody Mewia Łacha. Tu wybawimy się jak nigdzie i znajdziemy chwilę na relaks. Zaplecze noclegowe zapewnia komfortowe warunki i różnorodność. Dodatkowo, rozlokowane jest w najprzyjemniejszych zakątkach kurortu.

Najciekawsze rzeczy, o których podczas pobytu w Mikoszewie trzeba wspomnieć to oczywiście plaża. Tu znajdziemy wyjątkowo przyjemne, piaszczyste i zadbane wybrzeże Bałtyku. Łączy się ono z rezerwatem, ujściem Wisły do morza i zapewnia wyjątkowy czas. Kąpiele słoneczne to oczywistość, natomiast te wodne, to ciepła i czysta woda oraz okazja do uprawiania sportów wodnych, co jest zasługą tutejszych wypożyczalni sprzętu. Zatoka Gdańska w tym miejscu gwarantuje najlepsze warunki do windsurfingu czy kitesurfingu, a dla mniej wtajemniczonych dostępne są także rowerki. Wydmy oddzielające plażę od zabudowań, dają poczucie prywatności, a biorąc pod uwagę, że nie spotkamy tu tłumów turystów, możemy poczuć się w pełni swobodnie.

Przystań rybacka to niewielkie miejsce, które pomieści zaledwie kilka małych jednostek. Warto wybrać się tu, ze względu na okazję do skorzystania z oferty promu, kursującego po Wiśle. Dla bardziej wymagających jest szansa wypłynięcia na otwarte wody zatoki.

Mewia Łacha to rezerwat stworzony z myślą o ptakach i te możemy tu spotkać w sporej ilości gatunków. Teren ten to jednak także wspaniała roślinność, a prawdziwi szczęściarze napotkają na swojej drodze nawet foki, które korzystają z tego miejsca w celu wygrzewania się na słońcu.

Zaplecze gastronomiczne to kolejny punkt, o którym warto powiedzieć. Znajdujące się w Mikoszewie restauracje słyną ze smacznej kuchni. Tu zjemy świeżą i prawdziwie pyszną rybę, na którą najlepiej udać się w pobliże ulicy Długiej.

3 myśli nt. „Cudowne wakacje w pobliżu Żuław Wiślanych – Mikoszewo”

  1. Mikoszewo to naprawdę interesująca miejscowość na urlop – można tu zobaczyć tyle ciekawych rzeczy!

  2. W Mikoszewie byłam z całą rodziną w zeszłym roku i szczerze mówiąc, jest to przeciętna miejscowość na Pomorzu. Następnym razem wybierzemy się gdzieś indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>