Drużyny - Cracovia

Sportowych drużyn w Krakowie jest naprawdę wiele i każda z nich może pochwalić się niemałymi sukcesami na arenie ogólnokrajowej oraz światowej, to dziś warto skupić się na jednej z nich, a mianowicie na Cracovii. Piłka nożna to najbardziej popularny i najbardziej lubiany sport w Polsce, to również okazja do wspólnego zjednoczenia się społeczności i do tego, aby sportowa rywalizacja wyzwoliła jedynie zdrowe i pozytywne emocje. Obecnie dobiegają już końca małopolskie rozgrywki w ligach młodzików oraz trampkarzy. Młodzi, pełni pasji i zaangażowania chłopcy, którzy poza codziennymi treningami, meczami i niemałym stresem jaki im towarzyszy, codziennie chodzą do szkoły, uczą się, posiadają własne życie rodzinne, a mimo to wyjście na boisko zawsze jest dla nich priorytetem. Niejeden dorosły powinien wzorować się na tych młodych herosach, którzy już niebawem będą biegali po największych boiskach światowej piłki.


Cracovia w mistrzostwach walczyła pod przewodnictwem Grzegorza Treli. Tak zwane „Pasy” zwyciężyły Wisłę 4:2 zdobywając jednocześnie tytuł mistrzowski i przechodząc na wyższy poziom rywalizacji. To jednak nie koniec piłkarskich sukcesów Krakowa bowiem posiada on aż trzy drużyny, po raz pierwszy od 20 lat, które znalazły się w dwóch najwyższych i najważniejszych ligach piłkarskich Polski. Kraków, co cieszy, bardzo często uznawany się za kolebkę i stolicę polskiego futbolu, co potwierdza niesamowitymi wręcz rezultatami oraz wynikami. W nadchodzącym sezonie będziemy mogli podziwiać w najwyższej klasie rozgrywek derby Krakowa pomiędzy Wisłą i Cracovią. Niespodziankę zrobiła również, całkowicie niespodziewanie Garbarnia, która powróciła nieoczekiwanie na mapę zawodowego krakowskiego futbolu i zagra ona w I lidze.

Kraków rośnie w sportową i piłkarską siłę, niesamowite jak bardzo fakt ten połączył jego mieszkańców i jak wielkimi wydarzeniami są obecnie niemal wszystkie mecze lokalnych drużyn. Warto zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie apetyt powiększa się w miarę jedzenia, oznacza to, że im więcej sukcesów, wygranych i spektakularnych akcji mają na swoim koncie krakowskie drużyny, tym więcej oczekują od nich ich kibicie, którzy również wkładają wiele serca i zaangażowania w to, aby pojawić się na meczu, aby wesprzeć i zdopingować swoją drużynę. Dla zawodników, jak sami podkreślają, jest to ogromne wsparcie psychiczne, które pozwala nadal realizować im ideę sportu, która mówi, że w piłkę gra się nie tylko dla siebie, ale również dla tych wszystkich ludzi, którzy przyszli, poświęcili swój czas i chcą obejrzeć to, co zawodnicy wypracowali na treningach. Od sportowców wymaga to oczywiście wielu wyrzeczeń, ponieważ spektakularnych rezultatów nie osiąga się od tak, bez wysiłku, muszą oni zadbać nie tylko o codzienny, wytężony wysiłek fizyczny, ale również o zdrowe żywienie i odpowiednią suplementację, których przestrzeganie wcale nie jest takie proste i oczywiste.


  • spalacze
Top