Aktywne szaleństwo w Krościenku nad Dunajcem

Narciarskie szaleństwo ogarnia z roku na rok coraz większą liczbę osób. Tym chętniej zapisujemy się do szkółek narciarskich i sami niezależnie od wieku ochoczo bierzemy udział w lekcjach nauki jazdy. Wszystko to za sprawą modnego ostatnio, zdrowego stylu życia, chęci odreagowania codziennych stresów oraz coraz lepszej infrastruktury na stokach. Nie tylko powstają kolejne, ale te które już są oddane do dyspozycji turystów są rozbudowywane, tak że niczym nie odbiegają od zagranicznych kurortów. Jeśli szukamy ciekawego miejsca na weekendowy wypad na narty, warto odwiedzić Krościenko nad Dunajcem.

To mała, ale bardzo urokliwa miejscowość położona w Małopolsce. Z łatwością tam dojedziemy, a przy okazji możemy się także wybrać na słowackie termy. Miejsce to ma charakter turystyczny, wiele tu pensjonatów, domków i pokoi, których zestawienie znajdziemy na Meteorze.Także zaplecze gastronomiczne jest dobrze rozbudowane, nie brakuje tu dobrych knajp. W pobliżu znajduje się kilka ciekawych stoków, idealnych dla początkujących czy chcących udoskonalić swoją technikę jazdy. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogą się wybrać do Szczawnicy i tam pojeździć na dłuższym i bardziej nachylonym stoku.

Warto także odwiedzić zamek w Niedzicy czy ruiny w Czorsztynie. Gródek jest atrakcyjnym miejscem również latem. Stąd można wyruszyć choćby na trzy Korony czy Sokolicę. Poza tym ciekawą atrakcją jest też rowerowa wycieczka do Czerwonego Klasztoru czy wyprawa do wąwozu Homole w Szczawnicy. Mała miejscowość pozwoli nam w pełni wypocząć od zgiełku miasta i zapachu spalin. Piękne krajobrazy na długo zapadają w pamięć. Spływ przełomem Dunajca tratwą flisacką, podczas której flisak będzie nas zabawiał kawałami, to jedna z okolicznych atrakcji. Doskonała zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, pozwoli nam dowiedzieć się nieco więcej o tym regionie.

Krościenko to interesujące miejsce na weekendowy wypoczynek i na dłuższy wyjazd. Mnogość możliwości spędzania czasu, od zwiedzania zamków, przez górskie wędrówki aż po narciarstwo gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc szukamy ciekawego miejsca nie tyko w celu szusowania po stoku, warto odwiedzić Krościenko nad Dunajcem. To mała, ale bardzo urokliwa miejscowość w Małopolsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>